עברית English
חיפוש

וילונות ועיצוב פנים - פרטיות בחדר השינהחלק בלתי נפרד מרוב עבודות עיצוב פנים בדירות ובבתים הינו התקנת וילונות במגוון חדרים ברחבי הבית ובמיוחד בחדר השינה, החדר בו אנו נמצאים לא מעט- החל מהכנות בשעות הבוקר המוקדמות לעבודה ועד לשעות הערב. תוספת של וילונות לחדר השינה עשויה לתרום ליופי וכן לשמור על הפרטיות. 

מאת: לימור קול עיצוב וילונות לבית

חדר השינה נחשב לאחד החדרים החשובים ביותר בבית - מקום בו אנו נמצאים לפני השינה, וכן המקום בו אנו פוקחים את העיניים לקראת יום חדש. חדר השינה מהווה מקום מפלט אליו אפשר להגיע בשעות הערב, להניח את הראש ולשקוע במחשבות נעימות.

המרדף אחר משימות בלתי פוסקות נותן את אותותיו כאשר השעון המעורר מעיר אותנו. יחד עם זאת, הוספת וילונות לחדר השינה יכולה לתרום לשליטה מבוקרת על האור החודר לחדר השינה בשעות הבוקר. ההחלטה להוסיף וילונות לחדר השינה הינה החלטה משמעותית שעשויה לתרום לשמירה על הפרטיות. בתקופה בה אנו חיים בו הכל פרוץ ונדמה כי הפרטיות שלנו אבדה, הוספת וילונות לבית תורמת לשמירה על אינטימיות ומאפשרת ליהנות מהפרטיות בחדר השינה.

בעת רכישת וילונות לחדר השינה יש להביא בחשבון מספר פרמטרים:

·שימוש בבדים נשפכים: בעת בחירת וילונות לחדר השינה, כדאי לבחור בוילונות העשויים מבדים נשפכים המעניקים תחושה נינוחה ומסייעים ליצור אווירה מרגיעה בחדר השינה. בשונה מבעבר כיום אין צורך להקפיד על עיצוב רגיל בחדר השינה.

·צבעים: כאשר זה נוגע לוילונות בחדר השינה ניתן לבחור צבעים מעניינים התורמים לתחושת הרגיעה. חדר הינה נחשב לחדר בו אנו מבקשים לנוח מכל היום שעבר ולכן לעיצוב החדר יש משמעות רבה. מבין כל הצבעים- צבעים אדום וכתום נחשבים לחמים ביותר.

·התאמה לפריטים אחרים: בעת בחירת וילונות לחדר השינה חשוב מאד לוודא כי הוילונות מתאימים לפרטים האחרים. כך למשל, בחירת וילונות לחדרי שינה בצבעים חמים לא ממש תועיל אם שאר הפריטים אינם בצבעים דומים.

·פרקטיות : אמנם חשוב מאד להביא בחשבון את השיקולים האסתטיים, אבל לצד זאת חשוב גם להביא את השיקולים הפרקטיים. לצורך כך יש להביא בחשבון את כמות האור הנכנסת לחדר. אין ויכוח כי אור מביא תועלת, אבל כאשר זה נודע לחדר השינה יש עניין בשמירה על אינטימיות ופרטיות.


התייעצות עם מעצב פנים

שינה טובה מתחילה בהרגשה טובה. אם אנחנו מרגישים טוב, אז כל היום שלנו נראה אחרת לגמרי. כאשר אנחנו ישנים טוב אנו קמים לבוקר רעננים יותר. וילונות מאפשרים לנו פרטיות המסייעת לשינה טובה יותר.

היום תוכלו למצוא מגוון עשיר של בדים ועיצובים שונים, אז השאלה היא כיצד בוחרים וילונות לחדר השינה. היות ולנו יש את הניסיון הדרוש, ניתן לקבוע פגישה עם מעצב פנים שיעצב עבורנו את הוילונות המתאימים לחדר השינה. פגישה עם מעצב פנים הבקיא בתחום של עיצוב וילונות תסייע לנו לראות את מגוון סוגי הוילונות וכך יהיה ניתן לקבל ממנו חוות דעת אובייקטיבית בנוגע לוילונות המתאימים ביותר לחדר שלנו.