עברית English
חיפוש

כל הדרך לבית החלומות: כיצד תבחרו אדריכל פנים?


מה כולנו רוצים? בית יפה עם גינה שנוכל לצאת החוצה לשתות כוס קפה ולנוח. עיצוב בית חלומות משמעות הדבר לא רק להקדיש מחשבה לעיצוב הסלון והמטבח אלא לראות את התמונה הכוללת. שלב עיצוב הפנים כולל גם התייחסות לחלקים שלא נראים חשובים כגון המדרגות המסדרונות והכניסה.

מה תפקידו של אדריכל פנים?

מה כולנו רוצים בסך הכל? דירה יפה לחזור אליה אחרי יום עבודה. כדי ליהנות מדירת החלומות יש צורך להיעזר באיש מקצוע מהתחום- אדריכל פנים בעל ניסיון אשר ביכולתו להקדיש מחשבה לפרטים הקטנים.

במסגרת עיצוב דירות ובתים פרטיים תפקידו של אדריכל פנים הוא לשים לב לכל אותם חלקים שאתם לא מקדישים להם מחשבה בבית כגון המדרגות המסדרונות והכניסה על מנת ליצור מראה תואם ויפה. אדריכל פנים תופס מקום מרכזי בעולם האדריכלות ומתמחה בתכנון חללים פנימיים תוך הכרות טובה עם המבנה. אדריכל פנים מאפשר ללקוחות לתכנן את החלל בצורה הטובה ביותר.

מיהו האיש

היום ישנם אדריכלי פנים המעניקים שירות זה אז השאלה היא כיצד לבחור אדריכל פנים בעל ניסיון בתחום? התשובה היא שיש להקדיש זמן לשיחה במחיצת האדריכל איתו אתם עשויים לבלות זמן רב. בדיוק כפי שאנו מקדישים מחשבה לבחירת בן או בת זוג, כך שיש להקדיש מחשבה לבחירת אדריכל פנים. לפיכך, יש צורך להקדיש זמן לשיחה בה ניתן לראות כיצד מתפתחים הדברים. בשונה מהחיים מדובר בזוגיות קצרת טווח, אבל עדיין מדובר בקשר מחייב למדי.

בדיוק כפי שלא תבחרו בן זוג ששונה מהעולם שלכם אלא בן זוג שיעשיר את העולם שלכם, כך גם בכל הקשור לבית שלכם. הבית הוא המקום היקר לנו מכל בו אנו מרגישים משוחררים ולכן זה רק טבעי שנרצה לעצב את הבית שלנו בצורה היפה ביותר. נניח ואתם אנשים צנועים שלא מעוניינים בבית מפואר, אז תגלו קושי להסתדר עם אדריכל פנים החושב על החצנה. במקרה של בחירת אדריכל, חשוב מאד לשאול בכנות מי אתם ומה אתם מעוניינים להביא לבית, מה מקורות ההשראה שלכם. שאלות מסוג הזה אתם תדרשו להציג לאדריכל ולכן זה רק טבעי לשאול אותו כמה שיותר שאלות. בסופו של דבר, הוא האיש שיהיה אחראי על המקום בו אתם מבלים לא מעט זמן מחייכם.

התאמה בין הרצונות והצרכים

כפי שנאמר קודם לכן, בדיוק כפי שבני זוג דומים נמשכים אחד לשני כך גם אדריכל ולקוחות. צריכה להיות התאמה בין העולם שלכם לעולם של האדריכל כך תדעו שבחרתם נכון. זה נכון האדריכל לא ממש חייב לחיות את חייכם בצורה מלאה אבל עדיין צריכה להיות התאמה על מנת להגיע לתוצאה הרצויה. יחד עם זאת, אדריכל פנים צריך להיות אדם פתוח, יצירתי חושב ופורה ואינו מתכופף בגלל כללי אסתטיקה כאלה ואחרים.